Správy z rádia

Zbierame a zdieľame pre teba všetky správy súvisiace so slovenskými rádiami, aby si mal všetky informácie ľahko dostupné a na jednom mieste. Ak sa ti zdá, že sme vynechali nejakú dôležitú správu, prosím daj nám vedieť. Pomocou panelu filter nachádzajúceho sa nad zoznamom správ sa dá filtrovať medzi správami podľa titulku, úvodnej ukážky, dátumu publikácie. Okrem toho si môžeš správy zoradiť podľa titulku a dátumu. V zozname sa preddefinovane zobrazia najnovšie správy. V prípade otázok nám prosím napíš cez stránka Kontakty !

Filter

Rada pre mediálne služby opäť pokarhala Rádio Frontinus, upozornenie sa ušlo aj Rádiu v Nitre

Na stredajšom zasadnutí bola opäť na pretrase relácia Debata na telefón, ktorú žilinská stanica vysiela v nedeľu dopoludnia. Okrem toho Rada tiež odňala jednu frekvenciu a ďalšiemu vysielateľovi predĺžila licenciu.

Dátum publikácie: 01.09.2023

Rádio Regina Západ pozýva svojich poslucháčov na Deň otvorených dverí v priestoroch Slovenského rozhlasu

Rádio Regina Západ otvorí 5. septembra 2023 dvere dokorán všetkým svojim poslucháčom, ktorí chcú vidieť úplne zblízka všetko to, čo celý rok počúvajú. Redaktori a moderátori pripravili počas Dňa otvorených dverí bohatý program v štúdiách a v átriu rozhlasovej pyramídy v Bratislave.

Dátum publikácie: 30.08.2023

RTVS si v rozhlasovom vysielaní pripomenie 79. výročie začiatku SNP aj Deň Ústavy SR

Významné výročia budú počas posledného prázdninového týždňa rezonovať aj v rozhlasovom vysielaní RTVS. V bohatej programovej ponuke pripravila pre poslucháčov množstvo priamych prenosov, zaujímavých rozhovorov, ale aj hudobných programov, fíčrov a rozhlasových hier.

Dátum publikácie: 28.08.2023

MML-TGI 1.+2./2023: Opäť sa zmenilo poradie v týždňovej počúvanosti, rozdiely sú však minimálne

Najpočúvanejšou rozhlasovou stanicou na Slovensku je aj naďalej Rádio Expres. Vyplýva to z prieskumu Market & Media & Lifestyle - TGI, ktorý pravidelne uskutočňuje spoločnosť Median SK v licenčnej spolupráci s anglickou spoločnosťou Kantar Media.

Dátum publikácie: 28.08.2023

Radioprojekt V.-VII./2023: Prvá polovica leta číslami počúvanosti nezamiešala

Spoločnosť MEDIAN SK, s.r.o. realizuje kontinuálny prieskum RADIOPROJEKT od apríla 2009. Výsledky, zverejnené v tejto tlačovej správe, boli zbierané v termíne od od 1.5.2023 do 23.7.2023. Prieskum bol realizovaný na vzorke 3.128 respondentov, občanov Slovenskej republiky vo veku 14 - 79 rokov.

Dátum publikácie: 22.08.2023

RTVS odvysiela v deň 55. výročia okupácie Československa vojskami Varšavskej zmluvy špeciálne tematické relácie a programy

Rozhlasové programové služby RTVS sa 21.augusta budú počas celého dňa venovať témam, ktoré sú spojené s 55. výročím okupácie Československa vojskami Varšavskej zmluvy.

Dátum publikácie: 21.08.2023

Dušan Kalný odchádza z postu generálneho riaditeľa Rádia Best FM

Po 8 rokoch bude mať rádio Best FM nové vedenie. Z firmy a aj postu generálneho riaditeľa odchádza Dušan Kalný. Plánuje rozvíjať svoju firmu zameranú na tvorbu podcastov www.podcastovestudio.sk.

Dátum publikácie: 17.08.2023

Rádio Best FM kúpil majiteľ Rádia SiTy

Rádio Best FM dnes zmenilo majiteľa. Stanicu kúpil Oldřich Netušil, súčasný majiteľ Rádia SiTy.

Dátum publikácie: 17.08.2023

Rádio ROCK má vlastný festival. Prvý sa uskutoční už tento utorok!

Živé vystúpenia slovenských rockových kapiel, atmosféra záhradnej grilovačky a overené slovenské rockové hity naživo! To všetko prinesie Rádio ROCK svojim poslucháčom a fanúšikom už v utorok 15.8. na prvom Festivale Rádia ROCK.

Dátum publikácie: 14.08.2023

Obleč si tričko SUB FM

Pre svojich fanúšikov si SUB FM pripravilo nový merch. Ide o kvalitné štýlové tričká z pravej bavlny. Na tričku je neprehliadnuteľné logo rádia, tričko si môžeš zakúpiť v dvoch farbách.

Dátum publikácie: 11.08.2023