Správy z rádia

Zbierame a zdieľame pre teba všetky správy súvisiace so slovenskými rádiami, aby si mal všetky informácie ľahko dostupné a na jednom mieste. Ak sa ti zdá, že sme vynechali nejakú dôležitú správu, prosím daj nám vedieť. Pomocou panelu filter nachádzajúceho sa nad zoznamom správ sa dá filtrovať medzi správami podľa titulku, úvodnej ukážky, dátumu publikácie. Okrem toho si môžeš správy zoradiť podľa titulku a dátumu. V zozname sa preddefinovane zobrazia najnovšie správy. V prípade otázok nám prosím napíš cez stránka Kontakty !

Filter

Rádio Vlna vysiela v Banskej Bystrici a okolí na novej frekvencii

Dnes v dopoludňajších hodinách na strednom Slovensku stanica spustila výkonnú frekvenciu 87,7 MHz. Poslucháči musia preladiť.

Dátum publikácie: 08.01.2024

Verejnoprávny rozhlas a televízia sa rozdelia

Štátne médiá budú opäť samostatne. V rozhovore pre RTVS to potvrdil predseda SNS - Andrej Danko. Podľa neho sa na tom definitívne dohodla vláda.

Dátum publikácie: 27.12.2023

Rada si dnes posvietila aj na Dobré rádio a Lumen

Rada pre mediálne služby dnes začala správne konanie proti Dobrému rádiu. Dôvodom je podozrenie, že stanica nespustila svoju popradskú frekvenciu.

Dátum publikácie: 20.12.2023

VIDEO: Verejné vypočutie žiadateľov o voľné FM frekvencie - jeseň 2023

Vo výberovom konaní na jeseň 2023 bolo zaradených šestnásť voľných frekvencií na terestriálne rozhlasové vysielanie. Do výberového konania sa prihlásili štyria vysielatelia.

Dátum publikácie: 19.12.2023

Čo počúvať počas sviatkov? Europa 2 vytiahne Ofenbach aj Calvina Harrisa, Melody Mázikovú aj Skrúcaného

Prečítajte si prehľad vianočných programových tipov rádií zo skupiny Bauer Media Slovakia.

Dátum publikácie: 19.12.2023

Užite si krásne vianočné sviatky s bohatým programom RTVS

Na najkrajšie sviatky roku si RTVS už tradične, ako každý rok, pripravila pre svojich malých aj veľkých poslucháčov pestrú ponuku programov, ktorú si budú môcť vychutnať počas vianočných sviatkov.

Dátum publikácie: 17.12.2023

Europa 2 posilnila pokrytie na východnom Slovensku

Dňa 15. decembra 2023 sa vysielacia sieť Europy 2 rozrástla o novú frekvenciu na východe Slovenska. Poslucháči v Snine a okolí majú odteraz môžnosť naladiť si stanicu na novej frekvencii 93,2 MHz.

Dátum publikácie: 15.12.2023

Rádio Goldies spustilo vysielač v Banskej Bystrici

Poslucháči na strednom Slovensku si môžu oldies stanicu naladiť v blízkom okolí krajského mesta na nízkovýkonnej frekvencii 92,0 MHz.

Dátum publikácie: 15.12.2023

Rádio_FM získalo Cenu Inakosti 2023 v kategórii médiá

Rádio_FM si odnieslo významnú Cenu Inakosti 2023 v kategórii Médiá, ktorú udeľuje občianske združenie Inciatíva Inakosť.

Dátum publikácie: 15.12.2023

Detské rádio roztancovalo živým vysielaním centrum Košíc

Rozprávky, detská hudba, súťaže, darčeky a hlavne jedinečná atmosféra! Presne také bolo prvé live vysielanie Detského rádia mimo košického štúdia.

Dátum publikácie: 11.12.2023