Diagnostika chýb vysielania

Pomocou diagnostiky chýb si môžeš overiť či je chyba na tvojej strane alebo je problém s vysielaním online rádia. Na vyhľadávanie chýb musíš najprv zvoliť rádio a vhodný server a následne spustiť vyhľadávanie. Výber serveru nie je vždy potrebný, pretože preddefinovaný server rádia sme ti už automaticky nastavili. Server musíš vybrať iba v tom prípade, ak chceš testovať iný ako preddefinovanýn server.
V prípade otázok alebo chýb nám napíš cez stránku stránka kontakty!

1. krok - Vyber chybné rádio!
2. krok - Zvoľ si, ktorý server chceš skontrolovať. Vybrali sme ten, ktorý ti stránka ponúka preddefinovane.
Posledný krok - Klikni na tlačidlo "stdebug-step-3"!

Typy chýb

Nepodporovaný Audio TAG

Tvoje prehliadač prehráva vysielanie rádia cez AUDIO TAG. Ak to tvoj prehliadač nepodporuje, tak nie je vhodný na používanie tejto stránky a je potrebné inštalovať nový prehliadač. Všetky súčasné moderné prehliadače to podporujú, ale my ti odporúčame prehliadač Chrome .

Online vysielanie rádia nefunguje

Pri výpadku vysielania je najčastejším problémom technika, ale je pravdou, že rádiá veľakrát podcenia dopyt po online počúvaní rádia a preto sa online vysielanie preťaží alebo stane nedostupným. V takomto prípade odporúčame zvoliť iné rádio alebo si vypočuť vysielanie neskôr.

Neovolený potrebný port

Najčastejšou chybou je to, že potrebné porty nie sú povolené. Môže to byť spôsobené antivírusom alebo v prípade počúvanie rádia cez firemný internet nastavenia správcu systému. Jednotlivé porty sú na firemných sieťach blokované z bezpečnostných dôvodov a keďže rádiové vysielania používajú mnohé porty, mnohé z nich nie sú dostupné. Rádio Expres je napríklad dostupné cez štandardný port 80. Cez tento port komunikuje aj prehliadač a preto zvyčajne vo firmách nebýva blokovaný. Avšak napríklad Fun Rádio vysiela cez port 18433, ktorý nevyužíva žiadna štandardná ani známa služba a preto ju radšej zablokujú. Ak je možnosť vyhľadať firemného informatika oplatí sa ho opýtať či existuje takáto blokácia.
V pripade ďalších otázok nám napíš cez sekciu Kontakty!