Diagnostika chýb vysielania

Pomocou diagnostiky chýb si môžeš overiť či je chyba na tvojej strane alebo je problém s vysielaním online rádia. Na vyhľadávanie chýb musíš najprv zvoliť rádio a vhodný server a následne spustiť vyhľadávanie. Výber serveru nie je vždy potrebný, pretože preddefinovaný server rádia sme ti už automaticky nastavili. Server musíš vybrať iba v tom prípade, ak chceš testovať iný ako preddefinovanýn server.
V prípade otázok alebo chýb nám napíš cez stránku stránka kontakty!

1. krok - Vyber chybné rádio!
2. krok - Zvoľ si, ktorý server chceš skontrolovať. Vybrali sme ten, ktorý ti stránka ponúka preddefinovane.
Posledný krok - Klikni na tlačidlo "Spustenie diagnostiky"!

Typy chýb

Nepodporovaný Audio TAG

Tvoje prehliadač prehráva vysielanie rádia cez AUDIO TAG. Ak to tvoj prehliadač nepodporuje, tak nie je vhodný na používanie tejto stránky a je potrebné inštalovať nový prehliadač. Všetky súčasné moderné prehliadače to podporujú, ale my ti odporúčame prehliadač Chrome .

Online vysielanie rádia nefunguje

Pri výpadku vysielania je najčastejším problémom technika, ale je pravdou, že rádiá veľakrát podcenia dopyt po online počúvaní rádia a preto sa online vysielanie preťaží alebo stane nedostupným. V takomto prípade odporúčame zvoliť iné rádio alebo si vypočuť vysielanie neskôr.

Neovolený potrebný port

Najčastejšou chybou je to, že potrebné porty nie sú povolené. Môže to byť spôsobené antivírusom alebo v prípade počúvanie rádia cez firemný internet nastavenia správcu systému. Jednotlivé porty sú na firemných sieťach blokované z bezpečnostných dôvodov a keďže rádiové vysielania používajú mnohé porty, mnohé z nich nie sú dostupné. Rádio Expres je napríklad dostupné cez štandardný port 80. Cez tento port komunikuje aj prehliadač a preto zvyčajne vo firmách nebýva blokovaný. Avšak napríklad Fun Rádio vysiela cez port 18433, ktorý nevyužíva žiadna štandardná ani známa služba a preto ju radšej zablokujú. Ak je možnosť vyhľadať firemného informatika oplatí sa ho opýtať či existuje takáto blokácia.
V pripade ďalších otázok nám napíš cez sekciu Kontakty!