Správy z rádia

Zbierame a zdieľame pre teba všetky správy súvisiace so slovenskými rádiami, aby si mal všetky informácie ľahko dostupné a na jednom mieste. Ak sa ti zdá, že sme vynechali nejakú dôležitú správu, prosím daj nám vedieť. Pomocou panelu filter nachádzajúceho sa nad zoznamom správ sa dá filtrovať medzi správami podľa titulku, úvodnej ukážky, dátumu publikácie. Okrem toho si môžeš správy zoradiť podľa titulku a dátumu. V zozname sa preddefinovane zobrazia najnovšie správy. V prípade otázok nám prosím napíš cez stránka Kontakty !

Filter

RTVS odvysiela v deň 55. výročia okupácie Československa vojskami Varšavskej zmluvy špeciálne tematické relácie a programy

Rozhlasové programové služby RTVS sa 21.augusta budú počas celého dňa venovať témam, ktoré sú spojené s 55. výročím okupácie Československa vojskami Varšavskej zmluvy.

Dátum publikácie: 21.08.2023

Dušan Kalný odchádza z postu generálneho riaditeľa Rádia Best FM

Po 8 rokoch bude mať rádio Best FM nové vedenie. Z firmy a aj postu generálneho riaditeľa odchádza Dušan Kalný. Plánuje rozvíjať svoju firmu zameranú na tvorbu podcastov www.podcastovestudio.sk.

Dátum publikácie: 17.08.2023

Rádio Best FM kúpil majiteľ Rádia SiTy

Rádio Best FM dnes zmenilo majiteľa. Stanicu kúpil Oldřich Netušil, súčasný majiteľ Rádia SiTy.

Dátum publikácie: 17.08.2023

Rádio ROCK má vlastný festival. Prvý sa uskutoční už tento utorok!

Živé vystúpenia slovenských rockových kapiel, atmosféra záhradnej grilovačky a overené slovenské rockové hity naživo! To všetko prinesie Rádio ROCK svojim poslucháčom a fanúšikom už v utorok 15.8. na prvom Festivale Rádia ROCK.

Dátum publikácie: 14.08.2023

Obleč si tričko SUB FM

Pre svojich fanúšikov si SUB FM pripravilo nový merch. Ide o kvalitné štýlové tričká z pravej bavlny. Na tričku je neprehliadnuteľné logo rádia, tričko si môžeš zakúpiť v dvoch farbách.

Dátum publikácie: 11.08.2023

Plánované odstávky rozhlasových vysielačov v auguste

Prevádzkovateľ siete vysielačov Towercom má aj na druhý prázdninový mesiac naplánovaných niekoľko odstávok súvisiacich s údržbou.

Dátum publikácie: 08.08.2023

RTVS bude po tretí raz pomáhať prostredníctvom charitatívneho projektu Rádio Slovensko Slovensku

Rádio Slovensko v pondelok 7. augusta už tretíkrát odštartuje v spolupráci s ludialudom.sk charitatívny projekt Rádio Slovensko Slovensku.

Dátum publikácie: 07.08.2023

Radioprojekt IV.-VI./2023: Europa 2 opäť posilnila a s tesným náskokom sa zaradila pred Vlnu

Spoločnosť MEDIAN SK, s.r.o. realizuje kontinuálny prieskum RADIOPROJEKT od apríla 2009. Výsledky, zverejnené v tejto tlačovej správe, boli zbierané v termíne od od 3.4.2023 do 25.6.2023. Prieskum bol realizovaný na vzorke 3.159 respondentov, občanov Slovenskej republiky vo veku 14 - 79 rokov.

Dátum publikácie: 20.07.2023

Máriu už chytíte aj v Žiline

Rozhlasový éter v Žiline je o jednu frekvenciu pestrejší. Po Rádiu Lumen a Rádiu 7 sa k religióznym poslucháčom v Žiline prihovára už tretia evanjelizačná stanica. Rádio Mária tu práve spustilo FM frekvenciu 88,2 MHz. Obyvatelia Žiliny si tak odteraz môžu na svojich rozhlasových prijímačoch...

Dátum publikácie: 18.07.2023

Plánované odstávky vysielačov na júl: nepôjde FM ani DAB+

Počas prvého prázdninového mesiaca naplánoval prevádzkovateľ vysielačov Towercom niekoľko odstávok. Jedna potrvá viac ako dva týždne. Odstávky sa najviac dotknú poslucháčov v Lučenci a okolí. Tamojší vysielač Blatný vrch bude vypínaný pravidelne počas pracovných dní od dnes, 10. júla...

Dátum publikácie: 10.07.2023